Instalacja nawadniająca dba o świeżość trawników.

Korty tenisowe to część terenów rekreacyjnych, którym zasadniczą częścią są trawniki, podstawową ponieważ zapewniają komfort uprawiania sportu. W takich miejscach doskonale sprawdzają się automatyczne systemy nawadniające, które stale dbają o zieleń miejsc przeznaczonych do rekreacji.

To dzięki instalacji nawadniającej trawniki nie są wyschnięte, pełne żółtek trawy czy zeschniętych liści. Nawet jeden upalny dzień może spowodować olbrzymie straty wyglądzie niepodlanych trawników.

W skład automatycznej instalacji nawadniającej wchodzą zraszacze, które mogą występować w dwóch rodzajach, jako zraszające i kroplujące. Wyboru dokonuje architekt krajobrazu.

Nad całym systemem nawadniającym czuwa specjalny sterownik, który jest odpowiedzialny za nadzorowanie prac urządzenia, tak aby trawniki były odpowiednio podlane. Tylko nowoczesne ogrody mają zamontowane takie systemy.

Sterownik elektryczny ma też zamontowany czujnik, który zatrzymuje opcję nawadniania, gdy trawniki i ogrody są podlane wystarczająco po deszczu. Urządzenie ma zamontowane czujniki reagujące na opady deszczu.

Tylko automatyczne instalacje nawadniające mogą pochwalić się tak zaawansowanym systemem, który sprawi, że każdy kort tenisowy czy teren rekreacyjny będzie właściwie podlany. Warto zatem zainwestować w systemy nawadniające.