Jak utrzymać idealnie gładkie trawniki?

Oczywiście dzisiaj, czyli w dwudziestym pierwszym wieku są już różne sposoby na to, aby walczyć i to skutecznie z tymi wszystkimi gryzoniami jakimi są krety, nornice czy myszy. A problem stanowią dość duży, gdyż potrafią zniszczyć dosłownie całe trawniki. Można się wysilać, gładzić, wyrównywać a to i tak przyjdzie i w pięć minut usypie kopiec ziemi.

Oczywiście w walce z tymi gryzoniami należy mieć na względzie to, że niektóre z nich objęte są ochroną. Tak jak na przykład krety. A to chyba właśnie one, na nieszczęście czynią największe spustoszenie jeśli idzie o trawniki. Jednak nie ma takich środków, których nie dałoby się zastosować i które by nie pomogły. Oczywiście w sposób bardo humanitarny i bez szkody dla samego zwierzęcia.

Tak więc żeby chronić trawniki przed niechcianymi gośćmi wyłaniającymi się na światło dzienne spod nich, należy przed posianiem trawy rozłożyć na całej połaci specjalną siatkę ochronną, która uniemożliwi intruzom przedostanie się pod powierzchnię. Jest to bardzo dobry sposób i nie prowadzi do walki z wiatrakami. Trzeba pamiętać ze wyrzucając kreta z jednego miejsca, pojawi się w kolejnym. Dlatego też należy się go pozbyć permanentnie raz na zawsze.