Trawniki również potrzebują wody do życia.

Kiedy chcielibyśmy samodzielnie zaprojektować swój ogród to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to może okazać się nieco trudniejsze niż nam się wydawało. Wystarczy przyjrzeć się wszystkim aspektom, które trzeba uwzględnić przygotowując projekt ogrodu. Nawet trawniki mogą wymagać odpowiednich warunków do tego, aby właściwie się prezentowały.

Wystarczy się zastanowić. Trawniki tak jak wszystkie inne rośliny potrzebują do życia przede wszystkim światła no i wody. O ile to pierwsze dostarczane jest im przed światło słoneczne o tyle o tym drugim muszą już pomyśleć właściciele ogródka.

Na szczęście nie oznacza to, że muszą oni cały czas przechadzać się z konewką wypełnioną wodą i podlewać całe trawniki. Współcześnie każdy może skorzystać z systemów nawadniających, które dostępne są na rynku od jakiegoś czasu. Są one oferowane przez wielu producentów, którzy poza systemami nawadniania terenów mogą zaproponować także inne produkty, do których zostały wykorzystane innowacyjne technologie.

Te systemy nawadniające trawniki powinny być już uwzględnione w czasie projektowania ogrodu. Wynika to z faktu iż wprowadzają zmiany w gruncie, na którym się znajdują i wymagają konkretnych instalacji wodnych.